Dodatkowe korekty: interferon dla naczyniaków krwionośnych

Niedokładności w naszym artykule Terapia interferonem Alfa-2a w przypadku naczyniaków krwionośnych zagrażających życiu spowodowały ostrożną ocenę. Na podstawie naszej ponownej analizy i przeglądu okresowego przez stały komitet wydziału Harvard Medical School, przedstawiliśmy poprawioną tabelę 1, opublikowaną jako ogłoszenie korekcyjne. 2 Ostateczna recenzja tego komitetu zakończyła się dwuznacznością metody, prezentacji i wnioski należy wyjaśnić, a pozostałe błędy należy poprawić.
Tabela 1. Tabela 1. Metody stosowane do oceny wyników leczenia interferonem Alfa. W naszym oryginalnym opisie oceny wyników nigdy nie stwierdziliśmy, że zmiany zostały zmierzone; jednak użycie terminów wymiary w sekcji Metody i procenty w sekcji Metody i tabeli może oznaczać metodę ilościową. Nie można dokładnie określić ilościowo guzów, które opisywaliśmy, ze względu na ich niejednorodność pod względem wielkości, kształtu i anatomicznej lokalizacji. Dlatego sekcja Metody powinna przeczytać: Przedwczesna regresja została zdefiniowana jako oczywisty spadek o 50 procent lub więcej w rozmiarze [nie wymiarów] naczyniaka . Ocenialiśmy zmianę procentową, porównując zdjęcia przed leczeniem, zdjęcia radiologiczne lub badania endoskopowe. z tymi uzyskanymi po obróbce; ocena została skorygowana w zależności od stanu klinicznego u większości pacjentów. Zastosowaliśmy kombinację metod odpowiednich dla każdego pacjenta, ale nie weryfikowaliśmy formalnie wkładów każdej metody. Na przykład u Pacjenta 2, u którego wystąpił zespół Kasabacha-Merritta, regresję 70% oszacowano subiektywnie na podstawie zmniejszenia rozmiaru zmiany, jak wykazano w fotografii, zmniejszonej turgorości zmiany i odwrócenia koagulopatii. U Pacjenta 14 regresja 60% była subiektywnie oceniana na podstawie 100-procentowej regresji zmiany w drogach oddechowych wykazanej przez endoskopię i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), zmodyfikowaną z powodu resztkowej choroby śródpiersia (obserwowanej w MRI) i stanu klinicznego pacjenta. W celu wyjaśnienia, teraz dołączamy tabelę przedstawiającą metody stosowane do oszacowania odpowiedzi u każdego pacjenta (Tabela 1).
U wszystkich pacjentów okres oceny rozpoczął się na początku leczenia interferonem. W sekcji Metody w naszym artykule stwierdziliśmy niepoprawnie: Przedwczesna regresja. . . utrzymywał się przez co najmniej sześć miesięcy podczas leczenia lub po wycofaniu leku. 1 Wyjaśnienie: Pacjenci 8, 16, 19 i 20 wymagali mniej niż 6 miesięcy leczenia; oceniono je odpowiednio na 3 miesiące, 3 miesiące, 4 miesiące i 5,25 miesiąca. Nie wykonano dodatkowych procedur, jeśli wymagały one znieczulenia ogólnego i nie były wskazane klinicznie – tj. Nie wykonano MRI dla pacjentów 4 i 20, a endoskopii nie wykonano dla Pacjenta 8. Zastosowano wyłącznie ocenę kliniczną, w tym przypadku udokumentowana regresja.
Stwierdziliśmy również nieprawidłowo w sekcji Metody: Aby zakwalifikować się do badania, niemowlęta musiały mieć naczyniak krwionośny zagrażający życiu lub zagrażający widzeniu, który nie zareagowałby na dwutygodniowy kurs leczenia kortykosteroidami. . . 1 Terapeutyczne dawki kortykosteroidów podano przed terapią interferonem 15 pacjentom, przez jeden miesiąc podczas leczenia interferonem pacjentowi 1, a przez siedem tygodni podczas leczenia interferonem pacjentowi 12.2. Pacjent zmarł, a naczyniak krwionośny Pacjenta 12 urósł, gdy przyjmowała oba leki. . Pacjenci 3 i 14 zaczęli otrzymywać interferon po 12 dniach kortykosteroidów, a nie 14 dni, z powodu ich pogarszających się warunków. Sam interferon był podawany pacjentom 10, 13 i 16.2. U 15 pacjentów, u których zawiodły kortykosteroidy, interferon zapoczątkowano w okresie zmniejszania dawki kortykosteroidu, ponieważ nie uznano za bezpieczne przerwanie tego ostatniego.
Stwierdziliśmy nieprawidłowo w sekcji Metody: Pełne badanie krwi i testy wątroby. . . funkcja była wykonywana co miesiąc. Nie byliśmy w stanie uzyskać comiesięcznych badań laboratoryjnych dla 18 pacjentów; dlatego nie możemy wyciągnąć żadnych wniosków na temat efektów toksycznych. Musimy jednak dodać, że u czterech pacjentów, a nie u jednego, wystąpiła przejściowa neutropenia, a ośmiu pacjentów miało poziomy aminotransferazy wątrobowej dwa do pięciu razy w stosunku do poziomu sprzed leczenia. Pacjent 15 był nadaktywny przez jeden dzień po otrzymaniu stopniowo zwiększonej dawki interferonu do 6 milionów jednostek na metr kwadratowy powierzchni ciała. Ponadto pacjent 14 pominął 13 dawek interferonu w ciągu sześciu miesięcy leczenia.
Jesteśmy zakłopotani naszymi błędami i żałujemy ich. Przepraszamy za nieporozumienia czytelników i dziękujemy naszym kolegom za pomoc w poprawieniu naszego raportu.
Alan Ezekowitz, MB, Ch.B., D.Phil.
John Mulliken, MD
Judah Folkman, MD
Szpital Dziecięcy w Bostonie, MA 02115
2 Referencje1. Ezekowitz RAB, Mulliken JB, Folkman J. Interferon alfa-2a w leczeniu naczyniaków krwionośnych zagrażających życiu. N Engl J Med 1992; 326: 1456-1463