Model płatności Prometheus

Z mojej perspektywy, praktyka w wiejskiej Pensylwanii, model płatności, który podkreśla jakość nad ilością, poprawi zadowolenie pacjenta z systemu opieki zdrowotnej, który jest ogólnie postrzegany jako zbyt duży, zbyt kosztowny i zbyt bezosobowy, aby zaspokoić potrzeby pacjenta. Pacjenci są szczególnie zaniepokojeni faktem, że ich lekarz ma motywację finansową do wykonywania bardziej inwazyjnych procedur. Kliniczny przykład modelu płatności Prometheus (wydanie 10 września) przytacza opłaty za lekarza, które są prawie czterokrotnie wyższe niż opłata naliczana w naszej instytucji za tę usługę. Skąd autorzy otrzymali dane dotyczące opłat lekarza. Czy ten model będzie działał w mojej praktyce. W gorącym otoczeniu otaczającym koszty opieki zdrowotnej, rozsądne byłoby upewnienie się, że systemy płatności są testowane na rzeczywistych opłatach przed wdrożeniem ich w praktyce.
Sanjay A. Samy, MD
Guthrie Health System, Sayre, PA
Odniesienie1. de Brantes F, Rosenthal MB, Painter M. Budowanie pomostu od rozdrobnienia do odpowiedzialności – model płatności Prometheus. N Engl J Med 2009; 361: 1033-1036
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Odpowiedź
Autor odpowiada: W naszym artykule w Perspektywie opisujemy, w jaki sposób model płatności Prometheus może znacząco poprawić krzywą kosztów opieki zdrowotnej w USA, tworząc zachęty dla lekarzy i szpitali do współpracy i obniżenia kosztów związanych z potencjalnie możliwymi do uniknięcia komplikacjami. Aby zilustrować model, użyliśmy przykładu, który wywołał listy od chirurgów serca, argumentując, że kwota, którą wymieniliśmy dla opłat za chirurga była zawyżona. Łączna kwota 15 000 USD na usługi profesjonalne, które wymieniliśmy w tym przykładzie, to dokładna liczba obejmująca, ale nie wyłącznie, składki na chirurga. Obejmuje inne profesjonalne usługi i opłaty lekarza. Nie składamy żadnych oświadczeń w odniesieniu do konkretnej części tych opłat i przepraszamy za wszelkie zamieszanie spowodowane przez naszą referencję. Mamy nadzieję, że w tym przełomowym momencie, gdy nasz naród będzie poszukiwał pilnie możliwych sposobów dostosowania płatności do nieustannych ulepszeń w opiece, chirurdzy przekonają swoją pasję do znalezienia widocznych błędów w oświadczeniach o swoich opłatach, aby znaleźć rozwiązania, jakich potrzebuje system.
Francois de Brantes, MS, MBA
Mosty do doskonałości, Newtown, CT
[więcej w: diprobase krem, nasonex zamiennik, camilla na ząbkowanie ]

Powiązane tematy z artykułem: camilla na ząbkowanie diprobase krem nasonex zamiennik