Różnice w stosowaniu procedur kardiologicznych po ostrym zawale mięśnia sercowego ad 7

Jednakże, nie znając częstości występowania ciężkiej choroby serca u pacjentów, którzy nie przeszli cewnikowania serca, nie wiemy, który stan wykonuje lepszą pracę w doborze pacjentów. Pacjenci leczeni w Teksasie byli o 41 procent bardziej skłonni niż osoby leczone w Nowym Jorku do zgłaszania dławicy w czasie oceny kontrolnej. Wynik ten zaprzecza odkryciom badań nad różnicami między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą. [24]. W tych porównaniach pacjenci leczeni w kraju wyższym wskaźnikiem stosowania procedur (Stany Zjednoczone) zgłaszali mniej dławicy niż pacjenci w kraju niższa stawka (Kanada). Podobnie, pacjenci w Teksasie rzadziej niż ci w Nowym Jorku donoszą, że są w stanie wykonywać czynności wymagające wydatku energetycznego równego 5 lub więcej równoważników metabolicznych. Leczenie po przyjęciu indeksu może być odpowiedzialne za część różnic w tych wynikach. Na przykład wykazaliśmy, że lekarze praktykujący w Nowym Jorku częściej leczą zawały mięśnia sercowego za pomocą beta-adrenolityków niż lekarze w Teksasie.
To badanie ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, jego wyniki mogą nie mieć ogólnego zastosowania do innych państw. Po drugie, nie wiemy, czy nasze wyniki odzwierciedlają charakter opieki nad młodszymi pacjentami w tych stanach. Po trzecie, wyłączyliśmy pacjentów leczonych w organizacjach zajmujących się opieką zdrowotną, gdzie wzorce opieki mogą być odmienne od tych, o których tu mowa. Jednak w 1990 r. Odsetek kwalifikujących się pacjentów Medicare w organizacjach zajmujących się opieką zdrowotną był niski w każdym stanie (7 procent w Nowym Jorku i 2 procent w Teksasie). Po czwarte, nasza ocena różnic w śmiertelności i miarach jakości życia związanej ze zdrowiem nie dostosowała się do podstawowej oceny stanu funkcjonalnego pacjentów. Chociaż zmienne typu case-mix, które uwzględniliśmy w naszych modelach, pokrywają się zasadniczo z miernikami stanu funkcjonalnego linii podstawowej, nie możemy być pewni, czy niezliczone czynniki odpowiadają za niektóre różnice zaobserwowane między stanami. Na koniec, chociaż próbowaliśmy ocenić wpływ błędu selekcji w naszych analizach, nie ma uniwersalnej metody, aby to zrobić, a może nie byliśmy w stanie całkowicie dostosować się do efektów selekcji.
Podsumowując, częstość stosowania angiografii była wyższa w Teksasie niż w Nowym Jorku dla pacjentów, których warunki pozwoliły na większą dyskrecjonalność w stosowaniu tej procedury. Wydaje się, że nie ma korzyści w stosowaniu procedur o wyższej stawce w odniesieniu do śmiertelności lub jakości życia związanej ze zdrowiem pacjenta.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotację (HS06341) od Agencji ds. Polityki i Badań Opieki Zdrowotnej.
Jesteśmy wdzięczni Budowi Daviesowi za pomoc w programowaniu statystycznym; do Carole Chun i Sarah Podobnie jak w przypadku wsparcia badań; oraz do dr. Arnolda M. Epsteina i Josepha P. Newhoda za pomocne komentarze na temat wcześniejszej wersji rękopisu.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School (EG, CLP, BJM, PDC); Oddział Kliniczny, Wydział Lekarski, Brigham i Szpital Kobiecy oraz Szkoła Medyczna Harvardu (PJH); oraz Wydział Medycyny Ogólnej, Sekcja Zdrowia i Badań Polityki, Wydział Medycyny, Brigham i Szpital Kobiecy (JZA) – wszystko w Bostonie.
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr Guadagnoli w Departamencie Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School, 25 Shattuck St., Parcel B – 1st Fl., Boston, MA 02115.
[więcej w: kostniak leczenie, koronografia ryzyko, szpital radomsko rejestracja ]