Różnice w stosowaniu procedur kardiologicznych po ostrym zawale mięśnia sercowego czesc 4

System dwóch równań obejmuje jedno równanie, które szacuje status odpowiedzi (brak lub obecny przypadek) i inne, które ocenia istotną kwestię zainteresowania, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wybrania do analizy.26 Zatwierdzenie protokołu badania
Protokół badania został zatwierdzony przez instytutowy zespół kontrolny Harvard Medical School. Badanie zostało również zatwierdzone i zweryfikowane przez Administrację Finansowania Opieki Zdrowotnej, a wszyscy pacjenci, którzy żyli w czasie badania kontrolnego, otrzymali paczkę zawierającą list od administratora Administracji Finansowania Opieki Zdrowotnej, wyjaśniający, w jaki sposób ich nazwiska były wybranych do udziału, wyjaśniając dobrowolny charakter ich uczestnictwa i prosząc ich o udział w rozmowie telefonicznej. W pakiecie znalazł się również list od badaczy, którzy poprosili o udział w badaniu.
Dostępność danych
Uzyskaliśmy dokumentację medyczną dla 3760 (91 procent) spośród 4133 kwalifikujących się pacjentów. Wyeliminowaliśmy zapisy 49 pacjentów, którzy nie mieli klinicznych objawów ostrego zawału mięśnia sercowego, co zweryfikował lekarz prowadzący badanie. Wyeliminowaliśmy również zapisy 22 pacjentów, u których w dokumentacji medycznej udokumentowano ostre zawały serca w ciągu roku poprzedzającego hospitalizację. Ostateczna próba pacjentów z dokumentacją medyczną obejmowała 1852 pacjentów z Nowego Jorku (94 procent kwalifikującej się próbki z Nowego Jorku, n = 1975) leczonych w 209 szpitalach i 1837 pacjentach z Teksasu (88 procent kwalifikującej się próbki z Teksasu, n = 2087) leczonych w 269 szpitalach.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka pacjentów w zależności od tego, czy uzyskano dane szpitalne i wywiadowe. 373 kwalifikujących się pacjentów, dla których nie byliśmy w stanie uzyskać dokumentacji szpitalnej, było bardziej prawdopodobne niż pacjenci, u których moglibyśmy uzyskać zatrzymanie krążenia lub zastoinową niewydolność serca wymienioną jako jedna z ich diagnoz, umrzeć podczas hospitalizacji z indeksu, i być z Teksasu. W ciągu 90 dni po przebytym zawale serca rzadziej dokonywano cewnikowania serca (tab. 1).
Spośród 2820 pacjentów, którzy żyli w czasie naszego badania, 2282 (81 procent) zgodziło się na rozmowę telefoniczną. Pacjenci, z którymi przeprowadziliśmy wywiady, częściej niż osoby, z którymi nie rozmawialiśmy, byli płci męskiej, mieli mniej niż 75 lat, byli biali i przeszli cewnikowanie serca; byli mniej podatni na rozpoznanie zastoinowej niewydolności serca lub cukrzycy (tab. 1).
Charakterystyka pacjentów
Tabela 2. Tabela 2. Charakterystyka pacjentów przyjmowanych do szpitala w ostrym zawale mięśnia sercowego w okresie od lutego do maja 1990 r., Według grupy pacjentów i stanu. Wśród pacjentów, których zapisy w szpitalu zostały wyabstrahowane, 208 (6 procent) pozostawiło bloki pęczków wiązki na swoich początkowych elektrokardiogramach, a dla 249 (7 procent) brakowało danych na temat rodzaju zawału. Charakterystykę demograficzną i kliniczną pacjentów, którzy mogliby być sklasyfikowani w czterech podgrupach klinicznych przedstawiono zgodnie z tabelą 2. Wśród pacjentów z zawałami z załamkiem Q u osób leczonych w Nowym Jorku wykazano niższe skurczowe ciśnienie krwi (w grupie bez tylko ból w klatce piersiowej) i częściej występowały zastoinowe niewydolności serca niż te leczone w Teksasie
[patrz też: usg dopplera cena, szpital radomsko rejestracja, forskolin efekty ]