Szczepienia z użyciem ALVAC i AIDSVAX w celu zapobiegania zakażeniu HIV-1 w Tajlandii ad 8

Biwalentny podtyp B AIDSVAX B / B gp120 nie chronił ludzi wysokiego ryzyka, którzy uprawiali seks z mężczyznami, 34-36 i AIDSVAX B / E nie chronili użytkowników tajskich narkotyków w iniekcjach21 przed zakażeniem HIV-1. Badanie Step szczepionki rekombinowanego adenowirusa 5 typu adenowirusa (rAd5) Merck, zawierające podtyp B gag, pol i nef u mężczyzn wysokiego ryzyka, uprawiających seks z mężczyznami, zostało zatrzymane z powodu marności i prawdopodobnie większej liczby infekcji u biorców szczepionek. 37 Brak korelacji immunologicznej z ochroną przed zakażeniem HIV-1 nie został w tym czasie ustalony. Chociaż wczesne badania podjednostek prionowego boostu kanarków oskrzelowych-gp120 były obiecujące, 10-13 testów fazy zaawansowanej podtypu B ALVAC-HIV (vCP1452) i AIDSVAX B / B zostało anulowanych, ponieważ reaktywność CD8 + w ELISPOT była zbyt niska. 12 Szczepionki które zostały użyte w naszym badaniu wykazały poziom immunogenności, który był podobny do obserwowanych wcześniej poziomów.17 Dodatkowe badania z wykorzystaniem ostatnio opracowanych testów immunogenności są planowane w celu określenia ich przydatności do korelatów analitycznych.38-41 Dalszy wgląd może być uzyskane dzięki analizie przełomowych infekcji molekularnych za pomocą amplifikacji pojedynczego genomu .42
Chociaż nasze badanie dostarczyło wstępnych dowodów na to, że reżim szczepionek na HIV może potencjalnie zapobiegać infekcjom, nie był on w stanie poruszyć dwóch intrygujących rozważań: skuteczność szczepionki może zmniejszyć się w ciągu pierwszego roku po szczepieniu, a skuteczność szczepionki może być większa osoby o niższym ryzyku infekcji (ryc. 2 i tabela 2). Kwestie te zasługują na większą uwagę w przyszłych badaniach. Nie rozumiemy mechanizmów odpornościowych pośredniczących w wynikach, które zaobserwowaliśmy. Schemat stymulacji prime-boost ALVAC-HIV i AIDSVAX B / E indukuje szeroką konstelację odpowiedzi immunologicznej przeciwko HIV-1, w tym przeciwciało neutralizujące dostosowane do limfocytów T (71% z odpowiedzią), cytotoksyczność zależna od przeciwciał, komórkowa, Limfoproliferacja CD4 + (61% z odpowiedzią na gp20 MN, 63% z odpowiedzią na gp120 CM244) i limfocyty T CD8 + (24% z odpowiedzią na cytotoksyczne testy komórek T z uwalnianiem 51Cr, 17% z odpowiedzią pozytywną na ELISPOT), 17, 33,43, ale mogą to nie być odpowiednie odpowiedzi. Zrozumienie potencjalnych immunologicznych korelatów ochrony będzie głównym przedmiotem badań. Dane również nie odpowiadają na powiązane pytanie, czy była to pojedyncza szczepionka, czy kombinacja szczepionek, które indukowały potencjalnie ochronną odpowiedź immunologiczną. Wcześniejsze badania sugerowały, że kombinacje prim-boost wywołują jakościową lub ilościową ochronną odpowiedź immunologiczną, której nie widać w przypadku samej szczepionki, ale obecne dane nie odnoszą się do tego pytania.
Wreszcie, nasze badanie potwierdza możliwość, że mechanizmy immunologiczne pośredniczące w ochronie przed HIV mogą być inne niż te, które pośredniczą we wczesnej kontroli po infekcji replikacji wirusa. 45,46 Podsumowując, rozważania te podkreślają możliwości, jakie daje testowanie skuteczności szczepionek przeciwko HIV u ludzi w zapewnienie obiektywnego kontekstu dla przeglądu istniejących metod projektowania szczepionek, testów immunogenności i modeli zwierzęcych.
[więcej w: matryca ravena, diprobase krem, sps zoz lębork ]

Powiązane tematy z artykułem: diprobase krem matryca ravena sps zoz lębork