Zarządzanie guzkami płuca wykryte przez tom tomograficzny ad

Celem badania jest ustalenie, czy po 10 latach od randomizacji badania CT zmniejszą śmiertelność z powodu raka płuc o co najmniej 25%. Proces został zatwierdzony przez holenderskiego ministra zdrowia i zarząd etyki w każdym centrum uczestniczącym. Wszyscy uczestnicy wyrazili pisemną zgodę. Strategia przesiewowa
16-detektorowy skaner CT (Somatom Sensation 16, Siemens Medical Solutions lub, w miejscu badania w Utrecht, 1x Mx8000 IDT lub Brilliance-16P, Philips Medical Systems) był używany w każdym z miejsc badań przesiewowych. Zbiory danych uzyskano z obrazów płuc o grubości mm, które zrekonstruowano w nakładających się odstępach 0,7 mm. Izotropowe zbiory danych pozwoliły na pomiary objętości z dobrą odtwarzalnością, nawet w przypadku małych uszkodzeń.12 Warunki pozyskiwania i skanowania danych były standardowe w miejscach badań przesiewowych i były takie same dla wszystkich rund badania przesiewowego.10 W każdym miejscu dane CT były analizowane jeden rodzaj cyfrowej stacji roboczej (Leonardo, Siemens Medical Solutions) za pomocą oprogramowania do pomiaru objętości półautomatycznego (LungCare, wersja Somaris / 5 VA70C-W, Siemens Medical Solutions) .13,14 W przypadku niewłaściwej segmentacji (np. które były przymocowane do szczeliny lub do naczynia), radiolog mógł wprowadzić pomiary ręczne, które unieważniły automatycznie wygenerowane objętości. Dane wygenerowane przez oprogramowanie LungCare zostały przesłane do systemu zarządzania NELSON, który automatycznie wykrył, czy guzek był nowy lub był obecny wcześniej i który obliczył procentową zmianę objętości i podwojenie objętości w dniach (ryc. w Dodatku Dodatek, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu).
Guz został sklasyfikowany jako nieskalifikowany, jeśli nie spełniał wcześniej określonych kryteriów łagodnego uszkodzenia.4 Dla stałych guzów opłucnej i niestałych płucnych średnicę określono ręcznie, a czas podwojenia objętości obliczono jak opisano wcześniej10 (fig. w Dodatku Uzupełniającym). W przypadku guzków opartych na opłucnej średnicę mierzono w punkcie prostopadłym do opłucnej. W przypadku częściowo stałych uszkodzeń wykorzystano tylko objętość stałego obszaru. Średnica została zdefiniowana jako średnia maksymalnej długości i szerokości guza. Wzrost definiowano jako zmianę objętości o co najmniej 25% między pierwszym i drugim skanowaniem lub pomiędzy drugim a trzecim skanowaniem. Próg 25% opierał się na trzech zestawach danych o zerowej zmianie, w których oceniano zmienność objętości poszczególnych guzków między dwoma małymi dawkami tomografii komputerowej. Po pierwszym z tych skanów pacjent wrócił do stołu do badania drugiego skanu, aby zasymulować stan powtórnego badania w celu wykonania obserwacji guza płucnego. W badaniach tych błąd pomiaru objętości wahał się między 20% a 25%. 11, 14, 15, 15 Brązy wzrostu zostały podzielone na trzy kategorie wzrostu w zależności od ich czasu podwojenia objętości (<400, 400 do 600 i> 600 dni).
Skany CT były niezależnie czytane przez pierwszych i drugich czytelników. Doświadczenie 13 pierwszych czytelników wahało się od zera do ponad 20 lat doświadczenia w czytaniu tomografii komputerowej klatki piersiowej (mediana, 6 lat); obaj drudzy mieli 6 lat doświadczenia
[hasła pokrewne: kursy fizjoterapia, kurs dla fizjoterapeutów, Rezonans Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: kurs dla fizjoterapeutów kursy fizjoterapia Rezonans Warszawa